top of page

Lepí se na tebe nesprávní muži? Tohle může být příčina!

Máš pocit, že se na tebe lepí stále stejné typy mužů, navíc takových, které do vztahu opravdu nechceš? Přestože důvody mohou být různé a složité, existuje několik faktorů, které v tom mohou hrát roli.


NÍZKÉ SEBEVĚDOMÍ


Jakmile nemáš zdravé sebevědomí a vlastní hodnotu, pak je větší pravděpodobnost, že to s hledáním správného partnera bude těžší. Do vztahů si totiž přitahujeme partnery, kteří jsou na tom v emočním nastavení podobně. Nezapomeň, že u každého se nedostatek zdravého sebevědomí může projevovat jinak. Nenech se napálit tím, že se některý muž tváří jako mistr světa – mnohdy je za tím jen maska, kterou kryje opravdový stav věcí.


S nízkým sebevědomím si příliš nevěříš a pak se můžeš vrhat do vztahů, které vnitřně cítíš, že pro tebe dobré nejsou, ale zároveň si říkáš: „kdo jiný by mě ale chtěl“. S tímto nastavením se pak těžko hledá partner, se kterým budete tvořit vyspělý vztah.

Práce na sebevědomí je dlouhodobý proces a rozhodně to neznamená, že musíš mít „hotovo“, abys mohla najít toho správného! Pokud ale cítíš, že se tě nedostatek zdravého sebevědomí týká, pak je to pro tebe určitě signál začít na sobě pracovat. Ideálně ne nutně kvůli muži, ale kvůli sobě samé. To ostatní přijde s tím.


STRACH ZE SAMOTY


Strach ze samoty kolikrát souvisí právě i se zmíněným nízkým sebevědomím. Tento strach může způsobit, že se vrháš do náruče těm nesprávným partnerům jen proto, abys někoho měla. Ignoruješ pak varovné signály a omlouváš muže, kteří za to nestojí nebo máš tendenci dát se nekriticky dohromady s každým, kdo projeví zájem. Nauč se být sama se sebou a využij to pro svůj rozvoj – je to mnohem efektivnější varianta i pro tvoji párovou budoucnost.


OPAKOVÁNÍ STARÝCH VZORCŮ


Mnohdy opakuješ nesloužící vzorce z dětství nebo minulých vztahů. Pokud jsi například vyrůstala v domácnosti, kde byly vztahy problematické, pak můžeš podvědomě vyhledávat podobnou dynamiku i ve svých vztazích. To zahrnuje atraktivitu k emocionálně nedostupným mužům nebo k těm, kteří potřebují „zachránit“, nebo k jiným nezdravým dynamikám.


IGNOROVÁNÍ ČERVENÝCH VLAJEK


Může se stát, že vědomě nebo nevědomě ignoruješ varovné signály, které muži kolem tebe vysílají. V naději, že už je to konečně on, přehlížíš realitu nebo doufáš, že se to časem změní. To je ale vztahová past, do které se chytáš a která s tvým sebevědomím zatočí ještě víc. Často s tím také souvisí nedostatečně nastavené hranice. Zde je velice důležité zdravé sebevědomí, které nám umožňuje tyto vykřičníky vidět a postavit se k nim, stejně tak i vědomý přístup ke vztahům.


Zamýšlela ses někdy nad tím, jak působíš na ostatní a na muže? Jak tě vnímají, jaké máš zpětné vazby? Jakou svou tvář ukazuješ světu? A jsi v tom autentická?


AUTENTICITA


Být autentická znamená být pravdivá ke svému já a nehrát roli, kterou si myslíš, že ostatní chtějí vidět. Mnohdy ale tápeme, co to naše autentické já vlastně je. Bývá totiž často zanesené právě emočními vzorci z dětství a minulých vztahů, ale i nezdravým sebevědomím. Autenticita se lépe hledá a projeví, pokud se věnujeme osobnímu rozvoji.


Autenticita přitahuje partnery, kteří ocení tvoji pravou podstatu a sdílejí stejné hodnoty. Díky autentickému vystupování si také mnohem pravděpodobněji přitáhneš partnera, se kterým budete kompatibilní.


SEBEPREZENTACE


Sebeprezentace zahrnuje všechny způsoby, kterými komunikuješ svoji identitu ostatním. Zahrnuje jak verbální, tak neverbální komunikaci, vzhled, chování, a to jak osobně, tak na sociální sítích.


Podívej se na sebe z nadhledu, případně požádej někoho blízkého (a upřímného) o zpětnou vazbu na tvou prezentaci. Některé ženy se totiž prezentují tak, jak si myslí, že budou pro muže atraktivní. Jenže bývají atraktivní právě pro ty pro vztah nevhodné týpky, kteří se například chtějí pobavit na jednu noc nebo nehledají vážný vztah. Muži, kteří naopak vážný vztah hledají, tyto ženy ale nemusí mít ve svém hledáčku právě proto, že svou prezentací působí jinak, než by možná chtěly.


Každý z aspektů sebeprezentace přispívá k celkovému dojmu, kterým na ostatní působíme. Důležité je, aby tato prezentace byla autentická a konzistentní s tím, jaká skutečně jsi. To samozřejmě nijak neomezuje kultivaci tvých vlastností.


Často na svém sebevědomí chceme pracovat, ale nevíme, kde začít. V praktickém online kurzu Cesta sebevědomé ženy se dozvíš konkrétní kroky pro budování zdravého sebevědomí, které se pak odrazí i ve tvých vztazích...
101 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Paradox žárlivosti

Žárlivka se svým chováním většinou snaží předejít tomu, aby jí partner zahnul nebo aby ho ztratila. Jenže přílišným žárlením si v tomto případě jen sama sobě “kope hrob”. Říkám tomu paradox žárlivosti

Vztahy podle květin. Jste typ fíkus nebo kaktus?

Zajímaly jste se někdy o botaniku? Já upřímně moc ne, ale to, že některé rostliny v mojí kanceláři začaly chřadnout, mě donutilo začít se víc zajímat o správnou péči o ně. A zjistila jsem zajímavou vě

Comments