top of page

Jak neodradit chlapa hned ze začátku

Aktualizováno: 15. 10. 2020


V dnešní rychlé době je díky online seznamkám a sociálním sítím seznamování mnohdy více o kvantitě než kvalitě. Absolvovat desítky “randíček” většinou není žádný problém. Pokud se ti ale stává, že se po mužích, kteří o tebe projevili zájem po chvilce slehne zem, pak možná děláš něco, co je odrazuje a raději zavelí k ústupu.

Ženám mimo jiné radím, co dělat a co raději nedělat a neříkat na prvních schůzkách. Některé namítají, že by od nich bylo přece neupřímné, kdyby neřekly všechno, co mají na srdci. Navíc přece hledají muže, který je bude milovat takové, jaké jsou. Toto je moc pěkné a určitě je to naším cílem. Jenže, když jsi na muže v některých oblastech moc hrr, tak se spíš stáhne, než aby se zamiloval. Ve vztahových záležitostech je spousta věcí, které vyžadují správné načasování a samozřejmě nejen to. Co tedy chlapy odrazuje?

Smrdíš závazkem

Většina mužů na seznamkách se opravdu chce seznámit a klidně můžou avizovat, že jim jde o vážný vztah. Pro mnoho žen je to signál, že se mohou na prvním rande vytasit s řečmi o biologických hodinách, chycené svatební kytici nebo labutí lásce. Mají pocit, že když jejich objev chce také dlouhodobý vztah, že tedy můžou začít rovnou. Muž se ale nejspíš vyděsí, a pokud z tebe kromě závazku smrdí ještě zoufalost, pak zmizí dřív, než stačíš říct “svatba”.

Tip Lasice: “Jsem v pohodě s tím, jak to je, ale budu ráda, když budu mít parťáka na trávení společného času a když si budeme sedět, pak třeba i víc. Ale to člověk na první schůzce nepozná, že?” Muži tímto dáš najevo, že nejsi zoufalá, ale zároveň jsi otevřená vztahu. Zároveň ví, že se nezběsníš hned po prvním rande, ale musí se v podstatě “prokázat”. Je motivován a zaujat.

Jsi nemastná, neslaná

V souvislosti s kvantitou je třeba muže nějak zaujmout a podnítit v něm chuť zažít víc. Na prvních rande přichází často dotaz na koníčky a věci, které nás baví. Pokud o sobě víš, že nejsi výjimečně charismatická osobnost a potřebuješ trošku “třpytek” přidat, pak je zajímavý koníček nebo práce, o které vyprávíš s nadšením, bezpečnou cestou jak zaujmout. Chceš, aby si tě zapamatoval, ale opět je zde důležitý balanc. Nehraj si zbytečně na něco, co nejsi.

Tip Lasice: Sebevědomá žena, která má opravdové zájmy a nebojí se projevit své názory ženskou cestou, je zajímavá a zapamatovatelná.

Jsi vlezlá

Toto buď vychází z povahy nebo z neblahých zkušeností z minulosti. Ženy, které se už někdy spálily například v souvislosti s bývalou manželkou, dětmi z prvního manželství nebo dluhů partnera, se od prvního rande pasují do role detektiva. Vyptávají se na detaily a snaží se zjistit, jestli je tenhle chlap konečně v pořádku. Na muže toto chování působí odpudivě a před vlezlou ženskou prchá.

Tip Lasice: Chápu, že chceš zjistit, co je zač. Ale všeho do času. Stejně si nemůžeš být jistá pravdivostí jeho odpovědí. Raději pozoruj a vnímej jeho chování a činy.

Vyprávíš o bývalých

Některé z vás mají za to, že vyprávění o bývalých partnerech je v pořádku, zvlášť pokud o nich mluvíš negativně. Přestože se tě potenciální partner na bývalé vztahy zeptá, neznamená to, že musíš vysypat z rukávu celou svojí mileneckou historii. Muži jsou na bývalé celkem citliví a i když na svém ex nenecháš nit suchou, něco to o tobě vypovídá. Zaprvé, že s tím nejsi ještě emočně vyrovnaná a za další, tvůj objev může dostat strach, že takhle jednou budeš mluvit i o něm.

Tip Lasice: Na prvních schůzkách bohatě postačí, když se zmíníš o tom, že jsi nějaké vztahy prožila, bylo to fajn, ale už je to pro tebe minulost. Nepatlej se v tom, co bylo a nebuď zhrzená..

Jsi příliš vyhraněná

Zklamané, nejisté a zhrzené ženy mívají jedno společné. Jejich obranou strategií bývá přílišné vyhranění se a nastavují hranice příliš brzy a příliš tvrdě. Například chlap přijde o pět minut později a hned dostane kázání o tom, že ještě jednou a už se neuvidíte, že na pozdní příchody ty jsi háklivá. Často se nezapomene dodatek, že bývalý taky věčně chodil pozdě, ale to už trpět nebudeš. Tento bod má hodně společného i s dalšími formami buzerace. Že už se ti neozval? Divné…

Tip Lasice: Neprezentuj se jako bachařka a svoje hranice netlač přes slova pomocí vyhrožování nebo upozorňování. Naše preference se dají vyjádřit mnoha způsoby. Vadí ti, že chodí pozdě? Mezi řečí se můžeš zmínit o tom, že si vážíš lidí, kteří chodí včas, protože je to podle tebe známka respektu. Nic útočného a nic mířeného na něj. A tak se vším, ke stanovení hranic využívej svojí ženskou stránku.

Jsi věčně nespokojená

Muži nás chtějí těšit a také za to chtějí být chváleni a oceňováni. Vybral špatnou restauraci, pozval tě na nudnou akci nebo nezáživný film? Zřejmě to neudělal schválně a nepotřebuje slyšet brblání o tom, že to nestálo za nic. Věčná nespokojenost se nemusí projevit hned směrem k němu, ale ve vztahu k vlastní práci, rodině nebo okolí. Budeš považována za vysavač energie a bude mu jasné, že dřív nebo později budeš stejně nespokojená i s ním.

Tip Lasice: Změň svůj úhel pohledu na svět a začni se na něj dívat ve veselejších barvách. Lidé všeobecně se rádi obklopují pozitivními lidmi, pomůže ti to nejen ve vztazích ale i v dalších oblastech života.

Iniciuješ intimní chvíle

Že tě chlap chce dostat do postele, je jasná věc. Buď žena a nech iniciativu na muži. Že nedoporučuji sex na prvním rande už víte, ale to nemusí být vždy odrazující. Co ale odrazující je, je ženská, která se po chlapovi plazí jak liána a tahá ho k sobě. Pod vlivem alkoholu se muž třeba zlákat nechá, ale spíš to na něj nezanechá žádoucí dojem. Navíc si bude myslet, že se takhle lepíš na každého. Tímto chováním v podstatě přebíráš mužskou aktivitu a přestáváš být ženou, kterou by chtěl dobývat.

Tip Lasice: Flirtuj, ale nech se dobývat a svádět. Iniciátor intimních chvil má být muž, tak se mu do toho nepleť a užívej si svojí roli ženy.

Každá z nás je individuální bytostí a neexistuje jediný správný návod, jak neodradit nebo jak zaujmout. Výše uvedený seznam je pro ty z vás, které cítí, že mají určité mezery v seznamování a nevědí kde, případně jak se jich zbavit. Vyhnout se výše uvedenému, minimálně na prvních schůzkách nebude na škodu. Potřebuješ se totiž dostat alespoň přes prvních několik schůzek, aby tě muž měl větší možnost poznat a našel si k tobě vztah.

Tak jak to je?
314 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak dodržet předsevzetí

Známe to asi všichni, prvního ledna si dáme klidně několik předsevzetí a za den, týden, měsíc na to jsou fuč. Fitness centra a jejich nával po Novém roce, který ale vydrží stěží do dalšího měsíce, jso

Předsevzetí pro lepší vztah

jaká předsevzetí vám mohou zlepšit vztah? PĚKNĚ SE PŘIVÍTAT Často přicházíme utahaní z práce a s partnerem se nijak zvlášť nevítáme. Každý má za den své věci, které mu třeba mohly zkazit náladu, ale n

Přestaňte rozdávat levný sex!

„Chlapům jde jenom o sex.“ „Vyspal se se mnou a už se neozval.“ „Chlapi se dneska nechtějí vázat a už ani na pořádné rande vás nepozvou!“ Toto jsou hlášky, které slýchám od žen a kvůli kterým by člově

Comentarios