top of page

Tohle ukaž svému muži!

V minulém článku jsem se zaměřila na mužské emocionální potřeby. Žebříček potřeb se pro ženy a muže ale liší. Pojďme se tedy podívat na to, jaké jsou základní ženské emocionální potřeby.


Znalost těchto potřeb může mít efekty hned dva. Prvním je sebepoznání. Pokud vím, co jsou mé přirozené potřeby, dokážu lépe pochopit své touhy i chování. A druhým je poukázání na rozdílnost některých potřeb mezi muži a ženami a jejich porozumění. Něco máme společné, ale v některých věcech toužíme spíš po jiném naplnění.


Co tedy potřebují ženy ve vztahu? Jaké jsou jejich základní emocionální potřeby?


POROZUMĚNÍ

Promluvit si s partnerem o svých pocitech je pro ženy velmi důležité. Často jen chtějí sdílet své emoce, což si muži mnohdy vztáhnou jako kritiku na sebe. Ženám ale stačí, když je partner vyslechne a uzná jejich pocity a neznehodnocuje je. Dát své partnerce možnost se vykecat, případně ji i politovat a držet s ní, to je balada pro ženskou duši.

PÉČE

Milujeme, když je o nás postaráno. Starostlivost partnera o naši spokojenost i praktické věci. Dnes už se sice striktně nedělí mužské a ženské úlohy v domácnosti, ale přece jen většina žen velmi ocení, pokud muž zastane ty, které nám k němu tak nějak sedí víc. Třeba že přezuje pneumatiky u auta, opraví kapající kohoutek (ideálně dřív než za měsíc) a podobně. Vše to souvisí i s určitou snahou a starostlivostí a nemusí jít jen o praktické věci, ale i péče o to, jak se vlastně opravdu máme.

RESPEKT

Cítit se respektovaná a být ve vztahu rovnocennou partnerkou je velmi důležité. Jakmile totiž žena nemá pocit respektu, může si ho začít vymáhat silou nebo vyplakávat. Uznání muž dokazuje tím, nakolik ženu zahrnuje do svých rozhodování, zda ji žádá o názor, a i v konfliktních tématech je ochoten nacházet řešení, která jsou výhodná nejen pro něj, ale i pro ni. Respekt také znamená podporu v jejích názorech, přesvědčeních a touhách, a to se týká i případů, kdy s ní třeba nesouhlasí – ale přesto ji respektuje.

ODDANOST

Potřeba věrnosti a oddanosti partnera je v ženách zakořeněná už z evolučních důvodů. Muž svojí oddaností dává najevo, že je pro něj na prvním místě. Samozřejmě to souvisí i s výše zmíněným respektem. Pokud ženě totiž zahýbá na každém rohu, těžko se může cítit respektovaná. Jakmile muž zklame ženinu důvěru, bývá složité ji znovu obnovit. Začne totiž pochybovat jak o jeho lásce, tak i o svojí hodnotě.

UJIŠTĚNÍ

Ujištění a potvrzování o lásce, to je něco, co většina žen potřebuje pravidelně. Muži nemívají potřebu neustále opakovat svoje vyznání, ale ženy je tak rády slyší! Ubezpečení nemusí nutně probíhat jen formou slov – nakecat se toho dá, že? Ale i projevem různých malých pozorností, na kterých ale musí být znát, že nás partner poslouchá. Že když ví, že miluješ pivoňky, tak přinese pivoňky, když máš ráda hořkou čokoládu, donese hořkou a tak dále. Prostě že nás vnímá, to je pak dárek mnohem cennější, než když pověří sekretářku k výběru zlatých náušnic. I když, ty se taky hodí. 😀

VDĚČNOST

Vděčnost nás motivuje a pohání dál ve veškeré péči a snaze, kterou partnerovi nebo rodině věnujeme. Potřebujeme vděčnost za to, že myslíme na všechno a za všechny, za to, že jsme pro partnera podporou nebo za to, že tvoříme teplo domova a vaříme teplé večeře, i když se nám nechce… Cítit vděčnost ze strany partnera za vše, co pro něj děláme, je jedna z klíčových věcí, která naplňuje naše emocionální potřeby.

Pokud jsou tyto potřeby naplněny, žena se cítí milována a tím se tak naplní její hlavní potřeba – potřeba lásky. Článek také můžeš ukázat svému partnerovi, který v něm může najít inspiraci a třeba také víc pochopení pro muže často záhadné, ženské myšlení.

Víš, že sama můžeš udělat hodně pro to, aby ses stala rovnocennou partnerkou?
288 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak dodržet předsevzetí

Známe to asi všichni, prvního ledna si dáme klidně několik předsevzetí a za den, týden, měsíc na to jsou fuč. Fitness centra a jejich nával po Novém roce, který ale vydrží stěží do dalšího měsíce, jso

Předsevzetí pro lepší vztah

jaká předsevzetí vám mohou zlepšit vztah? PĚKNĚ SE PŘIVÍTAT Často přicházíme utahaní z práce a s partnerem se nijak zvlášť nevítáme. Každý má za den své věci, které mu třeba mohly zkazit náladu, ale n

Přestaňte rozdávat levný sex!

„Chlapům jde jenom o sex.“ „Vyspal se se mnou a už se neozval.“ „Chlapi se dneska nechtějí vázat a už ani na pořádné rande vás nepozvou!“ Toto jsou hlášky, které slýchám od žen a kvůli kterým by člově

Commentaires