top of page

Tohle ti v navazování vztahů hází klacky pod nohy!

Jsou ženy, u kterých si na první pohled řeknete “taková fajn/hezká/úspěšná/skvělá holka” a přitom je sama, ačkoliv víte, že nechce být. Možná jsi jedna z nich a říkáš si, jak je možné, že zrovna tobě to nevychází, přestože ostatní se párují… Jaké jsou nejčastější překážky, se kterými se u svých klientek setkávám, a které jim v navazování vztahů brání?


PŮSOBÍŠ PŘÍLIŠ MUŽNĚ

A to mužně nemyslím zrovna vzhledem, ale svým chováním, vystupováním, přístupem. Vše si zařídí, obstarají a dávají (občas trochu povýšeně) najevo, že muže nepotřebují. Nemusím ho potřebovat, ale také mu to nemusím dávat při každé příležitosti najevo. Chlapi se rádi cítí potřební, chtějí nám pomáhat a pečovat o nás, jen je k tomu musíme pustit! Mnohdy slýchám, že se muži úspěšných žen bojí. Nedomnívám se, že by se jich tolik báli, jako že mezi jejich preference spadají spíš ženy, které se projevují více žensky a muži se s nimi tak logicky cítí lépe. Některé ženy na sobě také nosí pomyslná brnění, aby se uchránily před možným emočním zraněním. Jenže tato brnění pro muže přitažlivá nejsou…

MÁŠ NÍZKÉ SEBEVĚDOMÍ A SEBEHODNOTU

Ženy, které si nevěří a podceňují se, znevýhodňují při navazování vztahů samy sebe. “Dávají” se pod cenou, spokojí se s málem, vše protějšku odkývají a bojí se projevit jak svůj názor, tak své potřeby. Kolikrát i samy sebe slovně shazují a upozorňují na svoje, mnohdy domnělé, nedostatky. Zdravé sebevědomí je (nejen) pro navazování vztahů velmi důležité…

BRZDÍ TĚ SEBENAPLŇUJÍCÍ PŘEDPOVĚĎ

Tyto předpovědi mohou být různé a mohou se týkat buď tebe samotné, nebo okolí – v tomto případě mužů nebo vztahů jako takových. Negativní sebenaplňující očekávání označujeme jako Golemův efekt. Negativní očekávání pak vedou k negativním výsledkům. Začneme se totiž podle tohoto očekávání chovat a jdeme mu tzv. naproti. To pak zapříčiní, že si následně “potvrdíme”, že jsme měly pravdu! Těchto přesvědčení a proroctví mezi ženami koluje mnoho, například: “chlapi nejsou, muži se mě bojí, gentlemani vymřeli, chlapům jde jenom o sex, chlapi se nechtějí vázat, nikdy si nikoho nenajdu, zůstanu sama, nikdo mě nebude chtít, nejsem dost dobrá, vztah znamená vzdát se sama sebe…” Těchto limitujících přesvědčení jsou kvanta. Snaž se uvědomit si, jaká přesvědčení limitují tebe, a případně se zaměř na práci s nimi. V některých případech je potřeba odborná pomoc, jindy stačí vědomá práce s těmito myšlenkami a nahrazením je za reálnější/pozitivnější.

MÁŠ NEREÁLNÁ OČEKÁVÁNÍ

Některé z nás mají vysoká očekávání a nároky, přitom samy příliš nenabízejí. I seznamovací trh funguje na principu nabídky a poptávky, řekněme nákup/prodej. Namlouvání je o tom, že někdo něco “kupuje” a někdo “prodává”. Druhá strana je jako můj zákazník. Co ho motivuje k tomu, aby si koupil to, co prodávám? Pokud mám vysoké požadavky, měla bych si být také vědoma svých kvalit, a pokud je nemám, začít je minimálně kultivovat, případně přehodnotit své nároky. Mimochodem, hodně se setkávám s tím, že to není až tolik o vzhledu, jak se ženy často domnívají, ale o jejich chování k mužům. Onen “nákup” je samozřejmě oboustranný.

CHYTNEŠ SE PŘÍLIŠ RYCHLE

Jakmile o tebe někdo projeví zájem, hned se do něj zakousneš jako klíště a nepustíš. Neustále s ním chceš být v kontaktu a tvůj objev se ze dne na den stane tvým středobodem vesmíru. Pokud příliš brzy dáš najevo svůj totální zájem a “zběsněnost”, protějšek pravděpodobně vezme nohy na ramena dřív, než oslavíte první měsíc. To neznamená, že by ses mu nelíbila, že by o tebe neměl zájem, ale svou přílišnou dostupností příliš brzo zabíjíš jeho touhu a zájem. Proto stále říkám – zachovej si lehkou nedostupnost, stále se věnuj sama sobě, svým přátelům i koníčkům a nech vztah postupně rozvíjet a vzkvétat.

NECHÁVÁŠ SE OVLÁDNOUT STRACHEM

Strach v partnerských záležitostech nebývá dobrým rádcem. Pokud tě sžírá strach, aby sis ještě někoho našla a nezůstala na ocet, bude to na tobě poznat! Souvisí to s tématem zoufalosti popsaným v předchozím článku Jak to vidí Lasice: Chci chlapa! Zn.: ihned!

Podívej se z nadhledu na svůj přístup i přesvědčení ohledně sebe a partnerských vztahů a přestaň si házet klacky pod nohy! Pokud nevíš, kde začít, pomoct ti může akční zápisník Jsem sebevědomou a rovnocennou partnerkou. Objednáš ho na www.vztahova-inzenyrka.cz/shop.

319 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Lepí se na tebe nesprávní muži? Tohle může být příčina!

Máš pocit, že se na tebe lepí stále stejné typy mužů, navíc takových, které do vztahu opravdu nechceš? Přestože důvody mohou být různé a složité, existuje několik faktorů, které v tom mohou hrát roli.

Paradox žárlivosti

Žárlivka se svým chováním většinou snaží předejít tomu, aby jí partner zahnul nebo aby ho ztratila. Jenže přílišným žárlením si v tomto případě jen sama sobě “kope hrob”. Říkám tomu paradox žárlivosti

Vztahy podle květin. Jste typ fíkus nebo kaktus?

Zajímaly jste se někdy o botaniku? Já upřímně moc ne, ale to, že některé rostliny v mojí kanceláři začaly chřadnout, mě donutilo začít se víc zajímat o správnou péči o ně. A zjistila jsem zajímavou vě

Comments