top of page

Proč se chlap vypaří?

Aktualizováno: 20. 3. 2023

Celkem často se objevují případy, kdy se chlap v různé fázipočínajícího vztahu z ničeho nic vypaří. Bez zjevné příčiny, prostě zmizí… Nevědomost, co se stalo a proč to takhle dopadlo trápí každou ženu. Tak si pojďme shrnout nejčastější důvody, proč se to vlastně děje.


Nějakou dobu se vídáš s mužem, možná spolu i chodíte a všechno se zdá být v pohodě. Dokonce ti může připadat zamilovaný a může mluvit o společné budoucnosti. Vkládášdo vztahu určité naděje, vnímáš ho jako svého partnera, ale on najednou zmizí! Bez vysvětlení, bez rozchodu, beze slova… Prostě už se neozve a pokud se mu ozveš ty, tak buď nereaguje vůbec nebo velmi stroze, až to úplně vyšumí. Povědomé?


Jednou z možností, proč se muž vypaří jako pára nad hrncem je, že tě až tak moc nežere. Sice se chová hezky, připadá ti, že je vše v pořádku, jenže to stejně v jeho očích z nějakého důvodu není „ono“. A protože ho ještě tak dobře neznáš, a navíc máš růžové brýle, těžko odhalíš, co si doopravdy myslí a jaké jsou jeho záměry. Sice se s tebou vídá a šeptá ti do ouška „kecičky“, které ráda slyšíš. Jenže když najednou zmizí, je jasné, že to byla spíš balící technika než upřímné vyznání.Ženy toužící po vztahu mají mnohdy zkreslený obraz o tom, co se v páru děje, a také si chování svého objevu často idealizují.


Dalším důvodem může být, že se z nějakého důvodu bojí závazku, nebo ho nechce. A jakmile se vztah dostane do úrovně, kdy se stává oficiálním a jste si blíž než kdy předtím, najednou se lekne a doslova zdrhne. Muži bojící se závazku sice mnohdy dávají různé signály mezi řečí, případně to můžeš poznat z jeho vyprávění o předchozích vztazích. Jenže tyto náznaky žena přechází a nevěnuje jim přílišnou pozornost. Docvakne jí to, až když chlap zmizí.


Také je varianta, že jsi moc tlačila na pilu. Zatímco mužům jede v začátcích vztahu na plné obrátky představivost ohledně postelových hrátek, ženy spíš fantazírují o společném příjmení. A když začneš vyžadovat jistou formu závazku moc brzy, mluvit o vzdálené společné budoucnosti a podobně, je dost pravděpodobné, že se muž vzepře a raději zmizí dřív, než skončí pod čepcem.


Tato zmizení jsou pravděpodobnější u mužů, se kterými se potkáš na seznamce, sociální síti nebo v baru a také se více vyskytují u mladších ročníků. Není jim potom blbé udělat takovou prasárnu, jako zmizet po několika měsících vztahu bez toho, aniž by to nějakou formou ukončili.


Nebo je možnost, že ses projevovala hystericky, vše příliš řešila a rozebírala. To se pak při sbírání odvahy k rozchodu možná raději rozhodnul pro něj nejméně bolestnou variantu, prostě se odmlčet. Mnoho žen je schopno chlapa přemlouvat, aby s nimi zůstal, jsou dotěrné a nejde se jich zbavit. Snad jen v této variantě je zmizení ještě pochopitelná strategie úniku.


Po mužích, nad kterými se slehla zem nepátrej, uzavři si to v sobě, a naopak se otevři vztahu s někým, s kým si to opravdu sedne. Truchlit po někom, kdo není schopen se rozejít na úrovni je přece nesmysl. Na tom se totiž jasně ukazuje, jak si tě vážil a takové zacházení opravdu nechceš. Ale pokud se ti tento vzorec opakuje a mizí každý, s kým navážeš vztah, pak je třeba zapracovat na svém vnitřním nastavení i chování, protože si muže „zmizíky“ zřejmě přitahuješ.


Tak jak to je?
207 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Přestaňte rozdávat levný sex!

„Chlapům jde jenom o sex.“ „Vyspal se se mnou a už se neozval.“ „Chlapi se dneska nechtějí vázat a už ani na pořádné rande vás nepozvou!“ Toto jsou hlášky, které slýchám od žen a kvůli kterým by člově

Kvůli těmto věcem ztrácíš lásku partnera

Když se klientek na sezeních ptám, co jim od jejich partnerů nejvíc chybí, odpovědí většinou bývá láska. Ať už v jakékoliv její podobě – od pozornosti přes uznání až po respekt. Na začátku vztahu to a

Odhal, kdo je nezvaný host! Třeba je i v tvojí hlavě…

Přichází bez pozvání. Nezazvoní, nezaklepe, prostě jí vtrhne do života, jak se mu zlíbí. A co je na tom nejhorší? Je jak jezinka. Vypadá to, že jen prstíček strčí a hned zase půjde, ale místo toho roz

Comments