jaká předsevzetí vám mohou zlepšit vztah?
PĚKNĚ SE PŘIVÍTAT
Často přicházíme utahaní z práce a s partnerem se nijak zvlášť nevítáme. Každý má za den své věci, které mu třeba mohly zkazit náladu, ale nedopusťte, aby vám kazily i váš vztah. Mile se s partnerem přivítat, když se vrátíte domů, je maličkost, která ale udá tón dalšímu dění a atmosféře.
MÍT VLASTNÍ RITUÁL
Dlouhodobé vztahy se nevyhnou určitému stereotypu a zvlášť, když máte děti, může být společného času málo. Vyhraďte si třeba jen jeden den/večer v měsíci, na který si domluvíte hlídání. Čím větší pravidelnost, tím lépe. Udělejte si z toho rituál a zkuste ho dodržet.
SCHŮZKA SAMA SE SEBOU
Jak často máš prostor zastavit se, rozmyslet si další kroky a celkově si udělat přehled o svém životě a svých pocitech? Opět si urči čas, ideálně pravidelný, který bude vyhrazen jenom pro tebe a tvoje myšlenky. Neznamená to dát si hodinku a válet se u televize. Znamená to zajít sama se sebou třeba na kávu, do sauny nebo na procházku a vědomě se zamyslet nad vším, co potřebuješ. Taková schůzka může být třeba na hodinku týdně a věř mi, že ji najdeš. Stačí ten den skrouhnout sociální sítě. V průběhu týdne si zapisuj (klidně do mobilu), na co vše se chceš na schůzce se sebou podívat nebo jen nech plynout myšlenky, které ale kontroluj a víc než na negativa se zaměř na řešení.
OMEZIT TELEFONY
Zaseknout se na sociálních sítích a být spíš na mobilu, než se věnovat jeden druhému, je problém mnoha vztahů. Určete si časy, ve kterých telefon bude “u ledu”. Při společném jídle, při sledování filmu nebo večer v posteli telefony odložte nebo je do ložnice nenoste vůbec. Chce to chvíli vydržet, než opadne starý zvyk. A pokud se nudíte, zkuste zapojit novou zábavu – společenskou hru, téma diskuze, plánování dovolené a podobně.
OCEŇOVAT SE
Jedním z největších důvodů pro nespokojenost partnerů je vzájemné nedocenění. Spoustu věcí bereme jako samozřejmost a je to škoda. Pochvala ani ocenění nic nestojí a ve finále udělá velkou parádu. Doceněný partner je mnohem ochotnější k plnění potřeb partnerky a je mnohem snaživější než jeho nedoceněný, nebo dokonce podceňovaný soukmenovec.
MLUVIT S PARTNEREM JAKO SOBĚ ROVNÝM
Chceme, aby nás partner bral jako rovnocennou partnerku, ale to dost dobře nepůjde v případě, že ho budeš urážet, komandovat, sekýrovat nebo s ním mluvit jako s dítětem. Uvědom si, z jaké pozice a jakým stylem s partnerem komunikuješ. K tomu je potřeba pořádná dávka vědomosti, ale dá se to! Pomoct ti k tomu může i akční zápisník ”Jsem sebevědomou a rovnocennou partnerkou”, který obsahuje několik kapitol na tato témata!
ZAPISOVAT SI VDĚČNOST
Zapisování vděčnosti prokazatelně vede k lepší osobní spokojenosti. Vděčnost můžeš směřovat sama k sobě, ale i k partnerskému životu. Přestaň se zaměřovat na to, co ti chybí, ale zaměř se na to, co je v pořádku a za co můžeš být vděčná.
A protože vím, že dodržet předsevzetí není většinou jen tak, můžeš se těšit na článek s tipy a triky, jak na to, aby ti předsevzetí vydrželo déle než do druhého ledna. 🙂
Jedním z předsevzetí může být i zapisování si do akčního zápisníku Jsem sebevědomou a rovnocennou partnerkou! Zápisník jsem vytvořila pro ty z vás, které se chtějí posunout jak ve vztahu k sobě, tak i v tom partnerském. Protože abys mohla dostat odpovědi, musíš si položit ty správné otázky. Otázky v zápisníku jsou strukturované a provedou tě jednotlivými kapitolami tak, aby i ty sis mohla říct “Jsem sebevědomou a rovnocennou partnerkou”. Zápisník můžeš objednávat na https://www.vztahova-inzenyrka.cz/shop. Pro více inspirace sleduj Instagram: @jak_to_vidi_lasice nebo Facebook: Jak to vidí Lasice.
Comments