top of page

Nejsi až moc hodná?

Aktualizováno: 15. 10. 2020


Některé ženy se můžou kvůli chlapovi doslova přetrhnout. Skákají, jak on píská, o všechno se starají, dělají, co mu na očích vidí a on? Vůbec si jich neváží. Tak se snaží ještě víc! Co myslíte, získají tím respekt, po kterém tolik baží?

Určitě mezi svými kamarádkami najdeš takovou, která se, ať už potenciálnímu partnerovi nebo svému muži snaží ve všem zavděčit. Funguje “na písknutí”. Když si chlap vzpomene, neváhá všeho nechat a dorazit za ním, v domácnosti se může přetrhnout (jsou i takové, které svému muži žehlí i ponožky), posluhuje mu a udělá pro něj v podstatě vše, a to i za cenu okleštění vlastních potřeb.

Čeká, že se jí dostane uznání a ocenění a že si jí muž bude vážit za to všechno, co pro něj dělá. A také, že ji neopustí, protože s kterou jinou by toto měl. Jaký šok, když miláček zdrhne za “flundrou”, která mu ty ponožky ani nevypere, natož aby je žehlila. Neříkám, že přílišné zavděčování musí vždy skončit úprkem k jiné ženské, ale jedno je jisté. Muž si přílišné zavděčovačky neváží. Vše má totiž na stříbrném podnose, aniž by musel hnout prstem. Navíc tento typ žen často s úbytkem pozornosti a uznání ještě přitvrdí a snaží se muže přesvědčit svou láskou a péčí, že by bez ní nemohl být.

V dnešní době automatických praček, myček, donáškových služeb a virtuálního sexu tě chlap reálně k uspokojení jeho potřeb stejně nepotřebuje. Tak jako nepotřebuješ k přežití ty jeho. A navíc, je tvým cílem, aby tě potřeboval nebo chtěl? To je totiž výrazný rozdíl!

Všímám si, že ženy mají občas tendenci sklouzávat k černobílým řešením. Když říkám, ať jsi k muži tolerantní a nebuzeruješ ho za každou drobnost, přebereš si to často tak, že máš mlčet, se vším souhlasit a jen se přihloupě usmívat. Jako hysterická, přecitlivělá megera samozřejmě těžko vybuduješ spokojený vztah, zároveň ale neplatí, že pokud se napasuješ do role přitakávací husičky, že to bude v něčem lepší. Některé z vás hledají rychlá instantní řešení a mají dojem, že “lasičení” je tedy přitakávání. Že musí omezit svoje potřeby i osobnost a jen přikyvovat. Pokud si to myslíš i ty, ještě jsi nepochopila celou pointu.

Muži chtějí parťačku, ale zároveň jsou pořád lovci, dobyvatelé a poskytovatelé. A ženy v této oblasti často tápou a neumějí najít ten správný balanc. Sebevědomí neomílám stále dokola také pro nic za nic. Pokud máš zdravé sebevědomí a sebehodnotu, jsi schopna prezentovat svoje potřeby bez toho, aniž by ses snažila svých chováním setřít druhého. Na druhou stranu znáš svoje hranice, a i když jsi ve vztahu, jsi tam sama za sebe. Tudíž nejsi na partnera fixovaná a nekupuješ si jeho lásku a uznání přehnanou snaživostí. To také znamená, že se pro partnera nepřetrhneš na svůj úkor. A kdyby jen pro partnera! Ženy jsou schopné snášet modré z nebe chlapovi, se kterým byly dvakrát na rande. A diví se, že aktivita z jeho strany je pak na bodu mrazu.

Ano, muži jsou pohodlní a pokud budeš užitečná a nebudeš moc prudit, pravděpodobně měnit nebude. To jsou ale pragmatické důvody ke vztahu a o ty nám ženám zase tolik nejde. My rády ty emocionální. Lásku, oddanost, respekt, loajalitu. Zapomeň na to, že si lásku partnera můžeš koupit nebo že si loajalitu svého partnera “vyšůruješ”. Sebevědomá a vyrovnaná žena si lásku kupovat nemusí, ta ji dostává, a zadarmo!

A aby ses nechytla do pasti “chci hodnou holku” nebo dalších, přečti si můj článek “Pasti chlapů, do kterých se nenechat chytit”.

Tak jak to je?258 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak dodržet předsevzetí

Známe to asi všichni, prvního ledna si dáme klidně několik předsevzetí a za den, týden, měsíc na to jsou fuč. Fitness centra a jejich nával po Novém roce, který ale vydrží stěží do dalšího měsíce, jso

Předsevzetí pro lepší vztah

jaká předsevzetí vám mohou zlepšit vztah? PĚKNĚ SE PŘIVÍTAT Často přicházíme utahaní z práce a s partnerem se nijak zvlášť nevítáme. Každý má za den své věci, které mu třeba mohly zkazit náladu, ale n

Přestaňte rozdávat levný sex!

„Chlapům jde jenom o sex.“ „Vyspal se se mnou a už se neozval.“ „Chlapi se dneska nechtějí vázat a už ani na pořádné rande vás nepozvou!“ Toto jsou hlášky, které slýchám od žen a kvůli kterým by člově

Комментарии