top of page

Nástrahy znuděných žen

Jsou určité nástrahy, které číhají na ženy, které mají zdánlivě pohodový život. Ať už jsi žena na mateřské “dovolené”, žena v domácnosti, která do práce chodit nemusí nebo ta, která sice zaměstnání má, ale nenaplňuje tě, případně máš hodně volného času, tak jsi ve skupině ohrožených žen!


Jakmile totiž nemáme mentálně do čeho píchnout, naše mysl si nějaké téma najde. Jenže místo toho, aby ses zabývala podstatnými věcmi, svým rozvojem nebo si užívala pohodu, mohou přijít tyto nástrahy:


HLEDÁNÍ CHYB U PARTNERA

To, co jsme dřív neviděly nebo neřešily, tak s “prázdnou” hlavou vyvstává na povrch. Najednou si všímáme maličkostí a začíná v nás narůstat nespokojenost. To, čeho jsme si vážily zpočátku, teď bereme jako samozřejmost. Zasekáváme se i na maličkostech, za které máme tendence partnera kritizovat. Tato nástraha je nebezpečná hlavně v tom, že čím víc se na negativa zaměřujeme, tím víc jich vidíme. Souvisí to i s nudou a následným vyvoláváním konfliktů ohledně maličkostí.

PŘESTANEŠ O SEBE PEČOVAT, NEBO TO NAOPAK PŘEHÁNÍŠ

V tomto případě se setkáváme s oběma extrémy. V prvním případě žena rezignuje na svůj vzhled, celé dny chodí v teplácích, nenalíčená, s mastnými vlasy a nijak se nesnaží líbit sobě ani svému partnerovi. Druhým případem jsou ženy, které jsou vlastním vzhledem posedlé a náplní jejich dnů je návštěva všemožných estetických zařízení.

NUDA A PŘÍLIŠNÁ ORIENTACE NA TO, KDY PARTNER CHODÍ DOMŮ A KOLIK S TEBOU TRÁVÍ ČASU

Chápu, že to na mateřské není žádná sranda. Ženy jsou často uštvané a už po obědě koukají na dveře s očekáváním, kdy se rozrazí a vejde partner, který z nich alespoň na chvíli sejme jejich břímě. Buď tím, že pomůže s dětmi nebo tím, že ji bude bavit. Pokud jsi celý den mezi legem, je jasné, že se těšíš na příchod svého muže. Ať s dětmi nebo bez, problém nastává v případě, kdy se upínáš na bod příchodu svého drahého domů. Každá minuta se ti vleče a dost často nemůžeš pochopit, jak se může zpozdit o půl hodiny a nedat ani vědět. Jenže jemu čas běží jinak než tobě!

NEUVÁŽENÉ NÁKUPY

Nejnovější módní trendy, nákupy hadříků a doplňků na sebe, pro děti nebo vše možné do domácnosti? Jakmile nemáme zaměstnanou hlavu, dost často začneme podléhat reklamám a influencerkám, které propagují zaručeně skvělé produkty. Jako ženy to máme tak nějak v sobě a tak jsme na tuto nástrahu přece jen citlivější. Ono běhat po krámech je alespoň “shopping cardio” :-), jenže ani do toho obchodu už se dnes dopravit nemusíme! Vše zvládneme v pohodlí domova, doslova na pár kliknutí. Závislost na nakupování v dnešní době už není nic výjimečného…

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH JAKO DOMA

Zapnout Instagram nebo Facebook a strávit tam pár hodin? Sociální sítě se na první pohled zdají být perfektní zásobou dopaminu, tedy hormonu štěstí. Je to štěstí ale jen zdánlivé. Navíc na sítích vidíme často vyumělkované životy druhých a tak můžeme mít pocit, že náš život nestojí za nic. Partneři instagramových žen se zdají být svalnatými, štědrými romantiky a tak snadno dojdeš k závěru, že ani tvůj partner nestojí za moc. Co si budeme povídat, u sousedů je tráva vždy zelenější a sociální sítě tuto iluzi zásadním způsobem podporují.

PŘEMÍRA ALKOHOLU

Na osamělé ženy čeká ještě jedna nástraha, která je ze všech vůbec nejnebezpečnější a tou je alkoholismus. Samozřejmě, že jen osamělost nebo nuda alkoholismus nezpůsobí, ale rozhodně zvyšuje riziko, že do toho žena může spadnout. Alkoholem některé řeší nejen osamění a nudu, ale i nenaplněné vztahy, frustrace, stres a vnitřní nespokojenost. Někdy se toho sejde víc a sklenička vína se zdá být ideálním řešením situace. Jenže ono “řešení” se může zvrhnout v pořádný průšvih…

ZVÝŠENÁ ŽÁRLIVOST

Nezaměstnaná hlava nabízí spoustu otázek, scénářů a konspiračních teorií. Mnohdy právě o tom, proč tvůj milý není doma na čas, a jestli se náhodou někde nezapomněl. Zvlášť maminky na mateřské můžou zvýšenou žárlivostí trpět. Necítí se totiž vždy samy sebou, nestíhají péči o sebe nebo si nepřijdou tolik atraktivní jak dřív. A tak začnou podezírat a žárlit.

NEVĚRA

Nudíš se a po ruce je trenér z fitka, zahradník, kolega nebo kamarád? Není neobvyklé, že se znuděné ženy vrhají do náručí jiných mužů. Vypadá to jako lákavá zábava, kterou máš hned na dosah. Každý chlap, který tě chce dostat do postele, je zpočátku snaživý, pozorný a máš pocit, že ti dodá přesně to, co ti chybí u tvého partnera. Bohužel znám mnoho žen, které tímto způsobem řešily svojí nudu a pak zaplakaly nad “výdělkem”.

V kolika bodech se poznáváš? Zamysli se nad tím, jestli žiješ svůj život tak, jak si přeješ. Začni využívat svůj potenciál a možnosti, které ti tvoje životní situace přináší a nenech si je utéct mezi prsty…

Chceš změnit svůj život a nevíš, kde začít? Nakopnout tě do začátku může akční zápisník Jsem sebevědomou a rovnocennou partnerkou. Najdeš v něm nadhled a otázky, které tě nasměrují k cíli. Abys mohla něco opravdu změnit, musíš pro to něco udělat! Zápisník objednávej v záložce e-shop na https://www.vztahova-inzenyrka.cz/shop

Pro více inspirace sleduj Instagram: @jak_to_vidi_lasice nebo Facebook: Jak to vidí Lasice.
530 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Lepí se na tebe nesprávní muži? Tohle může být příčina!

Máš pocit, že se na tebe lepí stále stejné typy mužů, navíc takových, které do vztahu opravdu nechceš? Přestože důvody mohou být různé a složité, existuje několik faktorů, které v tom mohou hrát roli.

Paradox žárlivosti

Žárlivka se svým chováním většinou snaží předejít tomu, aby jí partner zahnul nebo aby ho ztratila. Jenže přílišným žárlením si v tomto případě jen sama sobě “kope hrob”. Říkám tomu paradox žárlivosti

Vztahy podle květin. Jste typ fíkus nebo kaktus?

Zajímaly jste se někdy o botaniku? Já upřímně moc ne, ale to, že některé rostliny v mojí kanceláři začaly chřadnout, mě donutilo začít se víc zajímat o správnou péči o ně. A zjistila jsem zajímavou vě

Comments