top of page

Muž jako dárkový balíček

Z muže si chceme vždycky „vyzobat“ to nejlepší. Jenže z člověka si nemůžeme vyzobat jen to dobré a ostatní zahodit. Ženy se často trápí těmi nevyhovujícími vlastnostmi, kterými muž oplývá a snaží se je za každou cenu měnit. Jenže mnohdy jsou to rysy, které patří k povaze jejich partnera. Máš tedy na výběr, buď z toho budeš běsnit nebo se s tím smíříš a začneš brát partnera takového, jaký je. Jako komplexní balíček.


Pochopme, že všichni jsou v podstatě takové balíčky, které obsahují krásné věci, které milujeme, s některými jsme v pohodě a některé nesnášíme. Je to stejné, jako když od tetičky dostaneš pod stromeček dárkový koš. Je tam láhev šampaňského a kvalitní čokoláda, kterou zbožňuješ, ale našla jsi tam i ančovičky, které nemusíš a oříšky, na které máš alergii. Teď se můžeš rozhodnout, jestli si dárkový koš necháš, nebo ti ani nestojí za to ho rozbalovat a raději ho pošleš dál, někomu, kdo si pochutná na ančovičkách i oříšcích… Stejně tak s chlapem, nelze vypreparovat jen určité vlastnosti, které se ti líbí, a chtít po něm, ať se zbaví těch, které ti nevyhovují. Často je to dokonce absolutně nereálné a protichůdné pomyšlení. Dejme si pár příkladů…


PŘÍKLAD 1

Dala ses dohromady s partyboyem, který je ozdobou každého večírku, je akční, spontánní a máš pocit, že s ním život prožíváš naplno. Jenže, když po něm chceš ostříhat túje nebo přivrtat poličky, nikdy nemá čas nebo se vyspává z kocoviny, protože přišel až k ránu.


V balíčku tedy máš akčnost, hravost, bezstarostnost, ale také nezodpovědnost, rozevlátost a nezdrženlivost.


Bereš nebo necháš být? 


PŘÍKLAD 2

Máš zodpovědného a klidného chlapa, který je nohama na zemi. Nebaví ho lítat po hospodách a raději tráví čas s tebou doma. Všechno zařídí, o všechno se postará, jenže není moc spontánní a tak neobjedná na druhý den letenky do Londýna, protože má přece zodpovědnost jinde a tyhle věci se musí plánovat.


V balíčku tedy najdeme zodpovědnost, smysl pro rodinu, ale také konzervativnost a pragmatičnost.


Bereš nebo necháš být? 


PŘÍKLAD 3

Začala sis s profesionálním sportovcem. Imponuje ti, jak dosahuje svých cílů, je populární, obdivovaný a co víc, vybral si tebe. Jenže je stále pryč, na tréninku nebo zápasech, kde se kolem něj motají fanynky. Váš život se v podstatě řídí podle jeho trenéra, a pokud ho chceš někdy vidět, musíš se přizpůsobit.


V balíčku najdeme cílevědomost, úspěch, slávu, ale také silné priority týkající se sportu a nutnost přizpůsobovat se jeho programu nebo místu, kde zrovna působí.


Bereš nebo necháš být?


Vždy máme na výběr, s jakým člověkem budeme prožívat svůj život. A i když už máme vybráno, tak zase máme na výběr, jak k tomu přistoupíme. Ber v potaz, že určité vlastnosti si protiřečí a nemůžeš chtít světlo i tmu zároveň. Proto si srovnej vlastní priority. Které vlastnosti partner musí mít? Které mít nesmí? Jaký s ním chceš žít život? A jde to vůbec dohromady?


Tak jak to je?
654 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak dodržet předsevzetí

Známe to asi všichni, prvního ledna si dáme klidně několik předsevzetí a za den, týden, měsíc na to jsou fuč. Fitness centra a jejich nával po Novém roce, který ale vydrží stěží do dalšího měsíce, jso

Předsevzetí pro lepší vztah

jaká předsevzetí vám mohou zlepšit vztah? PĚKNĚ SE PŘIVÍTAT Často přicházíme utahaní z práce a s partnerem se nijak zvlášť nevítáme. Každý má za den své věci, které mu třeba mohly zkazit náladu, ale n

Přestaňte rozdávat levný sex!

„Chlapům jde jenom o sex.“ „Vyspal se se mnou a už se neozval.“ „Chlapi se dneska nechtějí vázat a už ani na pořádné rande vás nepozvou!“ Toto jsou hlášky, které slýchám od žen a kvůli kterým by člově

Comments