top of page

Mama hotely produkují vztahově nepoužitelné muže

Plná lednice, navařeno, vyžehleno a servis jak v 5hvězdičkovém hotelu. To vše k dispozici pro dospělého chlapa, který se ale na ničem z toho nepodílí, přestože vydělává. Takový je mama hotel v praxi! Pro asi třetinu českých mužů realita, kterou si užívají v jedné domácnosti s maminkou (nebo oběma rodiči), a to klidně do třiceti. Srovnané ponožky to sice řeší, ale způsobuje to mnoho jiných problémů, samozřejmě i ve vztazích.


Že jsou mladí muži hojně hosty mama hotelů, můžete svádět na ekonomickou situaci, ale to vás vyvedu z omylu hned na začátku. Mladé ženy mama hotelů tolik nevyužívají, přestože mají statisticky nižší platy.


U typického “hosta” mama hotelu se často objevují tyto problémy:


NESAMOSTATNOST

Maminka vše obstará a zařídí, platí složenky a vyřídí vše, co je potřeba. Pokud je muž “odkázán” na její péči i v dospělosti, má velkou pravděpodobnost, že se stane nesamostatným se sníženou schopností postarat se v budoucnu sám o sebe, natož o vlastní rodinu.

PŘEMÍRA VIDEOHER

Toto je a ještě bude velkým problémem u mladých mužů. Mnohdy pak místo budování své pozice v reálném světě, budují tu virtuální. Sociální kontakty se tak omezují a tito muži rozumějí spíš počítačům, než ostatním lidem. Tím se stávají společensky neobratní, což se projevuje nejen v mezilidských kontaktech jako takových, ale samozřejmě i ve vztahu se ženami. Ty neumí sbalit ani ulovit a co je asi nejhorší, že o to kolikrát vlastně ani nestojí.

NEZÁJEM O SEX

Nejsou to jen videohry, ale i nadužívání porna. Čím víc porna, tím paradoxně méně lákavá je žena z masa a kostí. A to ještě čekáme boom sexuální virtuální reality, máme se tedy na co “těšit”. Jestliže muž konzumuje porno víc, než je zdrávo, mívá potíže s erekcí, potřebuje mnohem silnější stimuly a jedna a ta stejná partnerka ho těžko vzruší. Přítelkyně těchto mužů si pak stěžují na jejich neaktivitu a celkově nezájem o sex. Ten opravdový, ne zírání na kopulaci na obrazovce počítače. Tito muži také často ztrácejí touhu po vztahu jako takovém. Uspokojují svůj pocit po sblížení na různých chatech a komunikací se ženami na dálku, často se sexuálním podtextem. Ale jít na rande? To už ne, tam motivace chybí.

NÍZKÉ AMBICE

Ti nejúspěšnější velmi často mají těžší výchozí podmínky, mají totiž velkou motivaci si tyto podmínky změnit a jdou si za tím. Jakmile má chlap pohodičku, přestože se o ni nemusel nijak přičinit, vede to k degeneraci kvalit mužského pokolení. Ambice, tah na branku, výkonnost, zaměření na cíl. Vidíte snad tyto vlastnosti u mamánků?

MAMÁNKOVSTVÍ

Jde o nezdravý vztah syna k matce, kdy je dospělý chlap na mamince emočně závislý, je to jeho jednička. Když už si najde partnerku a z mateřského hnízda se trhne, jejich pouto se tím stejně nepřeruší. Maminky názor je ten nejlepší a nedá na ni dopustit. Často si volají, navštěvují a jsou pro sebe vzájemně na prvním místě. Partnerka se pak musí spokojit s místem přinejlepším druhým, což logicky způsobí další partnerské potíže…

Zmíněné problematiky nebo jejich kombinace způsobuje, že je na seznamovacím trhu nedostatek vztahově použitelných mužů. Muž je totiž tvor pohodlný, a pokud si zvykne, že má do třiceti vše naservírované na stříbrném podnose, očekává to i nadále. Už je povětšinou jeho schopnost akce ve více směrech okleštěna a není s to vzít život do vlastních rukou. Na případnou partnerku má vysoké nároky a matka pro něj mnohdy stále hraje prim. Dnešní mladé ženy mají ve větším počtu vlastní bydlení, rozjetou kariéru a pak těžko vezmou za vděk výše zmíněným. Tento muž, očekávajíc že mu vše spadne do klína, bývá ve vztahu a v domácnosti neaktivní a zaujímá spíš pasivnější roli.


Jenže kruh se uzavírá, protože kdo tyto muže vychovává? Kdo jim dělá ten servis a nepřestřihnul pupeční šňůru? Ano, maminka, tedy žena, jedna z nás. Mama hotely bývají k dispozici častěji, pokud je rodina rozvedená. Matka si udělá partnera ze svého syna, jiného chlapa nepotřebuje, má teď přece toho nejlepšího. Toho, kterého si sama porodila. Jenže touto opičí láskou ho ale brutálně kazí. Ať už pro vztahy nebo samotný život.

Zaměřme se tedy na výchovu chlapců, ve kterých pěstujme mužské kvality, dávejme jim dostatek prostoru k samostatnosti a učme je, jak se chovat k ženám. Jo a neberme jim otce, pokud to není nezbytně nutné. Mužský vzor a element je pro správný vývoj chlapců opravdu zásadní.

Tak jak to je?176 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Lepí se na tebe nesprávní muži? Tohle může být příčina!

Máš pocit, že se na tebe lepí stále stejné typy mužů, navíc takových, které do vztahu opravdu nechceš? Přestože důvody mohou být různé a složité, existuje několik faktorů, které v tom mohou hrát roli.

Paradox žárlivosti

Žárlivka se svým chováním většinou snaží předejít tomu, aby jí partner zahnul nebo aby ho ztratila. Jenže přílišným žárlením si v tomto případě jen sama sobě “kope hrob”. Říkám tomu paradox žárlivosti

Vztahy podle květin. Jste typ fíkus nebo kaktus?

Zajímaly jste se někdy o botaniku? Já upřímně moc ne, ale to, že některé rostliny v mojí kanceláři začaly chřadnout, mě donutilo začít se víc zajímat o správnou péči o ně. A zjistila jsem zajímavou vě

תגובות