top of page

Jak to vidí Lasice: Vymřeli gentlemani?

Aktualizováno: 15. 10. 2020

Prý se muži už neumějí chovat k ženám, že ti praví gentlemani, kteří mají úctu k ostatním, podrží ženě dveře a pomůžou do kabátu, už vymřeli. Je to opravdu tak? A pokud ano, jak se to stalo?


Ženy si často postesknou, že gentlemany znají snad jen z filmů pro pamětníky a že se už ve společnosti moc nevyskytují. Je pravda, že změnou módy a uvolněním etikety nepotkáváme uhlazené muže v obleku tolik jako v dobách minulých, ale co chování?


Muži obecně mají určité rytířské kvality v krvi a je pak na prostředí a ženách, které mají kolem sebe, jak se v nich tyto hodnoty rozvinou. V momentální atmosféře prosycené radikálním feminismem není divu, že gentlemanů ubývá. Pokud budou chlapi trestáni za svoji mužnost, tak se nám na to logicky vykašlou. Mnoho žen (zatím spíše v západních zemích, ale bohužel se tento trend dostává i k nám) se cítí degradováno, pokud jim muž například otevře dveře, zaflirtuje nebo zalichotí. Označí muže za sexistu, a pomocí kampaní jako je #metoo, odradí od veškerých rytířských zápalů. Nutno dodat, že v Čechách jsme zatím celkem normální a hyperkorektnost se u nás ještě nezakořenila.


Co se však změnilo, je ženskost. Pokud ženské tvrdnou a přestávají projevovat něžnou stránku, chlapi měknou. Doslova. Chlap ale ví, že když chce sbalit ženskou, zaberou právě gentlemanské projevy. Gentlemanství nějakou tu „námahu“ stojí. Jsou mezi námi takové, které v zoufalé tužbě po uhnání chlapa, nebo po pomýlené touze o naprostou rovnoprávnost, oželí nedostatky v jeho chování hned zpočátku. Tím dávají signál, že je jedno, že jí po rande nedoprovodí domů, že nesejde na tom, jestli jí pomůže do kabátu… Aby mu vlezla do postele stačí kolikrát koupit jeden drink, někdy ani to ne. Muž je tvor pohodlný, tak co by se namáhal, když to jde tak snadno? Kdyby ženy měly svoji hodnotu a neakceptovaly nežádoucí chování, gentlemanů by zase přibylo, jinak by si totiž „neštrejchli“.

Záleží také v jaké generaci mužů se pohybuješ. Vyšší ročníky bývají spíše “stará škola” než ti mladší. U mladých často závisí na tom, zda měli nějaký mužský vzor, případně, jak je rodiče v chování k ženám vedli. Když mluvíme o standartních českých chlapech a ty máš dojem, že se k tobě nechovají tak, jak by k ženě měli, pak hledej chybu nejen u nich, ale i u sebe!


Samozřejmě se najdou ignoranti, kteří jsou schopni předběhnout ženu ve frontě, ale obecně mám za to, že Češi, když chtějí, tak se k ženám chovat umí. Mám odpozorováno, že pokud je žena dámou, muži se k ní jako k dámě chovají, a to nejen ti, co ji osobně znají, ale i ti, kteří se s ní míjejí ve dveřích trafiky. Ženskost a mužnost, stejně jako charisma, nemusíme popsat slovy, ale vnímáme je. Proto pojďme pečovat o naši ženskou stránku, ať nám ti gentlemani opravdu nevymřou!


Tak jak to je?68 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak dodržet předsevzetí

Známe to asi všichni, prvního ledna si dáme klidně několik předsevzetí a za den, týden, měsíc na to jsou fuč. Fitness centra a jejich nával po Novém roce, který ale vydrží stěží do dalšího měsíce, jso

Předsevzetí pro lepší vztah

jaká předsevzetí vám mohou zlepšit vztah? PĚKNĚ SE PŘIVÍTAT Často přicházíme utahaní z práce a s partnerem se nijak zvlášť nevítáme. Každý má za den své věci, které mu třeba mohly zkazit náladu, ale n

Přestaňte rozdávat levný sex!

„Chlapům jde jenom o sex.“ „Vyspal se se mnou a už se neozval.“ „Chlapi se dneska nechtějí vázat a už ani na pořádné rande vás nepozvou!“ Toto jsou hlášky, které slýchám od žen a kvůli kterým by člově

Comments