top of page

Předsevzetí neslepičit

Aktualizováno: 25. 1. 2020

Máme tu nový rok a mnoho z vás si dalo nějaká předsevzetí – pravidelně sportovat, začít zdravě jíst nebo být méně na internetu. Všechno jsou to chvályhodné závazky ale já mám pro vás ještě jeden tip! Takový, který vám zlepší vztahy i život.


Jak už název napovídá, je to předsevzetí přestat “slepičit”. Mnoho příkladů chování typické slepice najdete v mých předchozích článcích, ale protože si opravdu spoustu žen “nevidí do pusy” a jen slepě opakují chování matek nebo kamarádek, pojďme se podívat, jak takové slepičení například vypadá. Slepice nikdy nevidí chybu na své straně, ale hledá ji u všech ostatních, speciálně u partnera, který bývá “strůjcem” všeho špatného a na kterého si vylévá svoje nálady. Neváží si toho, co pro ni partner dělá, a i kdyby se na hlavu stavěl, nikdy není spokojená. Chtít od partnera víc je v určité míře v každé z nás, je to způsob, jakým muže “dotlačit” k vyšším obrátkám už od pravěku. Nicméně mluvím v prvé řadě o formě. Slepice uzurpuje svého partnera a chová se jako by ona věděla, co je pro rodinu i něj samotného nejlepší, ostatní názory rovnou zavrhuje. A pokud nějaký její nápad nevyjde, určitě za to může ten “blbec”, kterého má doma.


Stíhání, kontrola, lezení do telefonu, skuhrání, že jí dostatečně “nezabavuje” – to jsou další příklady slepičení. Nedávno si mi jedna žena stěžovala, jak je její partner hrozný, že jezdí každý víkend na ryby (což jí nebaví), proto s ním nejezdí a co že s tím má dělat. Když jsem se ptala, jaký zajímavý program mu nabídla ona, tak to prý neví, prostě aby s ní byl doma. Ehm. Pokud nemůžu svému muži nabídnout odpovídající program a jen vyžaduji jeho přítomnost, přitom nic zábavného pro oba nevymyslím, nemůžu se přece divit, že se bude raději věnovat svému koníčku. Vtipné je, že v situaci, kdyby s ní tedy seděl doma na kanapíčku, zase by brblala, že “starej nic nedělá, jenom se furt válí doma”.


Slepice je tedy neustále obětí okolností, svého partnera a nechává svou náladu příliš ovlivnit událostmi zvenku. Já nevím jak vy, ale já osobně jsem raději tvůrcem svého života i své nálady a snažím se na situace, které mi třeba v první chvíli nejsou tolik komfortní, nahlížet i z pohledu druhého, abych pochopila jeho záměr. Jen odmítání nebo nespokojenost totiž opravdu k ničemu nevede, i když vlastně ano – k další nespokojenosti, včetně té vlastní a otravování životů ostatních.


A jak se tedy přesunout z pozice oběti – slepice do pozice tvůrce – lasice? Říká se, že ukotvení jakékoliv změny trvá přibližně 21 dnů. Dej si závazek, že se minimálně po tuto dobu zbavíš slepičích projevů. Ze zkušenosti vím, že nejlepší je zaujmout v podstatě flegmatický postoj. Nechat věci kolem sebe běžet a neřešit drobná denní rozhodnutí, která ve slepičích domácnostech běžně vedou k hádkám. Nekontrolovat svého partnera, nic si nevynucovat, věnovat se víc sobě, být pozitivní, uvolnit se, užít si to. Když tě něco naštve, tak nereaguj hned, nech to být (a nebuď nafouknutá). Později se zamysli, proč ti daná věc vadila a proč si myslíš, že to partner udělal a jestli je to opravdu věc nutná k řešení. Opravdu zásadní věci přicházejí jednou za čas, jinak je to o malých věcech, které jako lasice už řešit nebudeš, protože to ve většině případů nestojí ani za vzdychnutí.


V těch jednadvaceti dnech se nalaď na erotickou vlnu a pokud ji momentálně nemáš, tak se snaž vydolovat chuť a užívej si sexu se svým chlapem, probudí to v tobě ženskou energii. Dále se doporučuji oprostit od kamarádek, které mají silné slepičí sklony, je pak těžké odolávat starému přesvědčení. No a v neposlední řadě si přečti všechny moje články. Už se jich nashromáždilo celkem dost na to, aby sis udělala obrázek o tom, proč je pro tebe i tvůj vztah výhodnější být více lasicí a méně slepicí.


Tak jak to je?
96 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Lepí se na tebe nesprávní muži? Tohle může být příčina!

Máš pocit, že se na tebe lepí stále stejné typy mužů, navíc takových, které do vztahu opravdu nechceš? Přestože důvody mohou být různé a složité, existuje několik faktorů, které v tom mohou hrát roli.

Paradox žárlivosti

Žárlivka se svým chováním většinou snaží předejít tomu, aby jí partner zahnul nebo aby ho ztratila. Jenže přílišným žárlením si v tomto případě jen sama sobě “kope hrob”. Říkám tomu paradox žárlivosti

Vztahy podle květin. Jste typ fíkus nebo kaktus?

Zajímaly jste se někdy o botaniku? Já upřímně moc ne, ale to, že některé rostliny v mojí kanceláři začaly chřadnout, mě donutilo začít se víc zajímat o správnou péči o ně. A zjistila jsem zajímavou vě

Comments