top of page

Jak to vidí Lasice: Důvěřuj a nikdy neprověřuj!

Aktualizováno: 15. 10. 2020

Žádná z nás samozřejmě nechce být podváděná, na tom se shodneme. Potřebu střídání “samiček” mají chlapi ale geneticky dáno a zejména v dlouhodobém vztahu je dost velká šance že ti zahne.


V dnešním článku se chci věnovat právě těm „jednorázovkám“, o kterých se říká, že to je nevěra, která posiluje vztah. Když má chlap “máslo na hlavě”, tak je mnohem pozornější, miloučký a má potřebu „žehlit“ i když nevěru ani netušíš. Kolikrát ti zahnul právě v tom okamžiku, kdy sis říkala, jaké máš doma zlatíčko. A u toho bych zůstala. Kamarádky vždycky prosím, aby pokud by se dozvěděly, že si můj přítel někde “štrejchnul”, ať mi to neříkají. Dělám maximum pro to, aby neměl potřebu to dělat, ale kdyby se stalo a já se to dozvěděla, tak co dál…? Většina žen prohlásí: opustit! Já si to ale nemyslím.


Muži jsou sexuální bytosti a společnost je nutí do monogamních svazků, které by si dobrovolně vybrala řídká menšina z nich. Na rozdíl od žen rozdělují lásku a sex. Že se vyspí s jinou ještě neznamená, že tě nemiluje a troufám si tvrdit, že se fyzická nevěra přeceňuje. Navíc, když nejsi ochotná poskytovat určité praktiky, spát s partnerem tak často, jak chce on atd., mohla bys být ráda, že si to vyřeší někde jinde a máš klid. Ale není to jenom o tom, chlapi prostě mají potřebu dobývat a střídat. Můj kamarád v této souvislosti říká „řízky miluju, ale taky je nechci jíst každej den“.


Já bych o nevěře chtěla vědět pouze v případě, že už jde o víc než sex a je potřeba “zasáhnout”. Jinak k čemu je dobrá informace, že se tvůj partner s někým vyspal v případě, že se s ním nechceš rozcházet? Když už to víš, tak není jednoduché se s tím psychicky vyrovnat, začneš pak mnohem více podezírat, žárlit, prudit, a to je nejlepší cesta do náručí jiné – a nejen na jeden večer.


Neříkám nehlídat chlapy vůbec, nějaký ten dozor je potřeba, ale přehnané prověřování a pátrání je spíš na škodu. Zakaž si házet “chameleonské očko”, když zadává kód do mobilu nebo si s někým píše. Vyšmírovat partnerův kód je jako otevřít si balíček chipsů - staneš se posedlá hledáním příležitostí na projíždění zpráv, dřív nebo později něco vyčmucháš a rozjedeš tím kolotoč pátrání a výslechů. Vyspělý vztah stojí na důvěře a pokud partnera lustruješ, k ničemu dobrému to nepovede. A ruku na srdce, ty sis s nikým pár flirtujících sms za dobu vašeho vztahu neprohodila? Pokud ano, tak víš, že v podstatě o nic nešlo, ale kdyby si to přečetl partner, taky by to těžko rozdýchával. Domněnky a představy jsou totiž kolikrát horší než realita.


Pro většinu holek je to těžké, my zase máme v genech hlídat si našeho samečka před dalšími lovkyněmi. Každopádně kdo chce, cestu si vždycky najde a ani neustálou kontrolou tomu nezabráníš. Chlapa tím akorát otravuješ a neustálé vysvětlování a obhajování ho přestane bavit. Navíc jestli se pak někdo opravdu trápí, tak jsi to nejvíc ty sama. Pokud máš muže, s kterým jsi ráda, který o tebe (případně rodinu) pečuje, tak důvěřuj a nikdy neprověřuj!Tak jak to je?

159 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak dodržet předsevzetí

Známe to asi všichni, prvního ledna si dáme klidně několik předsevzetí a za den, týden, měsíc na to jsou fuč. Fitness centra a jejich nával po Novém roce, který ale vydrží stěží do dalšího měsíce, jso

Předsevzetí pro lepší vztah

jaká předsevzetí vám mohou zlepšit vztah? PĚKNĚ SE PŘIVÍTAT Často přicházíme utahaní z práce a s partnerem se nijak zvlášť nevítáme. Každý má za den své věci, které mu třeba mohly zkazit náladu, ale n

Kvůli těmto věcem ztrácíš lásku partnera

Když se klientek na sezeních ptám, co jim od jejich partnerů nejvíc chybí, odpovědí většinou bývá láska. Ať už v jakékoliv její podobě – od pozornosti přes uznání až po respekt. Na začátku vztahu to a

Comments