top of page

Co chlapi nedělají a přitom by je to (skoro) nic nestálo

Aktualizováno: 20. 3. 2023

My ženy máme rozhodně velký prostor k sebereflexi v našem chování, ale pár je přece o dvou lidech, takže se tentokrát podíváme na muže. Mají taky mnoho možností, kterými si zajistí spokojenou partnerku a přesto je ne vždy dělají…


Jedna kamarádka mi nedávno řekla “spokojená lasice, spokojený život” a měla pravdu. Ženu považuji za tvůrce domácí atmosféry. Pokud je dlouhodobě dobře naladěná, vytváří místo, kam se partner i další členové domácnosti rádi vracejí. Samy jsme si ale na sebe upletly bič s tím, co všechno chceme (musíme) zvládnout, takže udržet se ve spokojeném a také sexu chtivém módu je často náročnější. Sexu chtivý mód uvádím proto, že zejména v dlouhodobém partnerství je to jedna z často zanedbávaných aktivit kterou, stejně jako náladu ženy, může ovlivnit muž jeho přístupem.


Když opomenu věčně kyselé slepice, kterým se člověk nezavděčí, partnerka lasice se dá motivovat a podporovat v náladě různými jednoduchými způsoby. Rozdělila bych to na kategorie: uznání, pozornost, dary a péče o zevnějšek/hygiena. Všechny tyto věci bývají ze začátku vztahu samozřejmé, po čase se ale vytrácejí a s nimi i dobrá nálada, vášeň a porozumění.


Muži se na svět dívají více z globálu a my ženy se spíš patláme v detailech. Chlap to tedy vnímá například tak, že on je hlavní živitel rodiny – postavil dům, platí účty i dovolené a žena je momentálně “jen” s dětmi doma. Muž udělal své maximum, tak co by ještě chtěla že… Žena to sice ví, ale přesto by k tomu občas ráda něco málo navíc. A jedna z těch věcí, která ho nic nestojí je uznání. Například, že jí pochválí jak dobře se stará o děti, žehlí košile, vaří večeře… Vyjádření uznání před známými nebo tchýní jsou další plusové body.


Aby se cítila milována, je třeba jí také věnovat pozornost a tu a tam vyslechnout bez toho, aniž by muž téma shazoval a nabízel rychlé řešení. Správná lasice muže sice nezavalí planými kecy, ale je to pořád žena a my se někdy potřebujeme vypovídat. V delších vztazích se zapomíná na trávení společného času a tím nemyslím sezení u televize. Pozornost může chlap projevit i tím, že partnerku vytáhne na procházku, koncert nebo nějakou akci, kterou oba ocení a v tu době věnuje pozornost jí, ne řešením e-mailů nebo chatováním o hokeji.


Kapitola sama pro sebe je téma hygieny a celkového zevnějšku muže. Někteří chlapi v této oblasti bývají méně pečliví, ale neměli by oblast zevnějšku zanedbávat, zvlášť když je pro ně důležitý pravidelný sexuální styk. Chlap kouká ženské na prsa a další partie, žena sklouzává pohledem na děravé ponožky... Ve fázi bláznivé zamilovanosti si hygienických nedostatků třeba nevšímá, ale časem jí začnou zásadním způsobem vadit, až se jí chlap, dle míry jeho odpuzujících projevů, může znechutit úplně. Určitě ve svém okolí máte nějakého zaprděného chlapa, který si nabrnknul atraktivní dívku a najednou jako by rozkvetl. Zhubnul, začal se o sebe víc starat, hezky se oblékat, prostě najednou vypadá k světu. Tak přesně na těchto případech lze vidět, že to jde. Protože co si budeme nalhávat, upravený vzhled a to, jak nám chlap “voní”, je jedna ze součástí jeho přitažlivosti.

Kategorii dárků jsem si záměrně nechala nakonec. Je to totiž ožehavé téma. Muži nechtějí mít pocit, že si ženu kupují, zatímco ženy se chtějí cítit jako “princezny” a dárky často vnímají jako hmatatelný důkaz lásky. Logicky nevyžadujeme dárky, které nejsou ve finančních možnostech partnera, to by vedlo jen k negativním emocím na obou stranách. Nemusí to být zrovna o velkých gestech – ale každou ženu potěší, pokud jí muž vnímal a přinese něco, o čem mluvila a klidně to může být úplná maličkost. Chlapi si kolikrát ani nedokážou představit, co takový dárek s ženskou udělá. Mluvím o tom, když žena dárek neočekává, nevyžaduje, přesto nebo možná o to víc z něj pak bude šťastná. Bude se cítit milována, protože tím muž projevil svou pozornost, kterou spojil s činem, což je aktivita, kterou velmi oceňujeme. Rozhodně netvrdím, že je nutné zahrnovat ženu dárky, na to se lehko zvyká a troufám si říct, že to pak postrádá kýžený účinek. Avšak zapsat si do diáře narozeniny, výročí a jednou za čas partnerku překvapit malým dárkem nebo květinou “nad rámec” přinese velký efekt a jak říkám – skoro nic to nestojí.Tak jak to je?

108 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak dodržet předsevzetí

Známe to asi všichni, prvního ledna si dáme klidně několik předsevzetí a za den, týden, měsíc na to jsou fuč. Fitness centra a jejich nával po Novém roce, který ale vydrží stěží do dalšího měsíce, jso

Předsevzetí pro lepší vztah

jaká předsevzetí vám mohou zlepšit vztah? PĚKNĚ SE PŘIVÍTAT Často přicházíme utahaní z práce a s partnerem se nijak zvlášť nevítáme. Každý má za den své věci, které mu třeba mohly zkazit náladu, ale n

Přestaňte rozdávat levný sex!

„Chlapům jde jenom o sex.“ „Vyspal se se mnou a už se neozval.“ „Chlapi se dneska nechtějí vázat a už ani na pořádné rande vás nepozvou!“ Toto jsou hlášky, které slýchám od žen a kvůli kterým by člově

Comments