top of page

Jak dodržet předsevzetí

Známe to asi všichni, prvního ledna si dáme klidně několik předsevzetí a za den, týden, měsíc na to jsou fuč. Fitness centra a jejich nával po Novém roce, který ale vydrží stěží do dalšího měsíce, jsou toho jasným důkazem. Jedna věc totiž je předsevzetí si dát a druhá, dodržet ho. Aby to tentokrát bylo jinak a podařilo se ti ve tvém odhodlání vytrvat, čti dál!


DEJ SI REÁLNÝ CÍL

To, že se chceme rozvíjet a být lepším já, je v pořádku. Důležité je ale být nohama na zemi a nechtít po sobě příliš. Nereálné cíle nás spíš demotivují. Jsou natolik daleko, že to vzdáme dřív, než začneme. To platí i pro neúměrné množství novoročních předsevzetí. Když na sebe naložíš mnoho, těžko něco dodržíš. Vyber si jeden cíl, na kterém začni pracovat a postupně můžeš třeba přidat další, co na tom, že to nebude prvního ledna!

MĚJ DÍLČÍ CÍLE

Jestliže je tvůj cíl reálný, ale přesto větší oříšek, tak si ho rozkouskuj na dílčí kroky. Jde hlavně o to, abys viděla nějaký progres už v průběhu. Pak u toho spíš vydržíš.

ŘEKNI TO SVĚTU

Podělit se o svůj záměr se širším okolím, to je něco, co nás může donutit k tomu, abychom ve svém úsilí vytrvali. Na sociálních sítích je taky mnoho výzev, kam se můžeš zapojit a které ti pomůžou udržet motivaci.

ZAPISUJ SI

Vidět úspěchy černé na bílém, to je vždycky fajn. Svoje předsevzetí si napiš a vytvoř si k němu tabulku, kam si budeš zaškrtávat každé splnění a dosažení dílčích cílů. Když vidíme, že se nám daří, máme chuť pokračovat.


POZITIVNĚ SE MOTIVUJ

Kromě toho, co “musíš”, si naplánuj i to, jak se oceníš. Ke splnění dílčích cílů si můžeš naplánovat i odměny, které podpoří tvoji chuť ke splnění úkolů. Nezapomeň se ale chválit i v průběhu a být na sebe pyšná za to, jak se ti daří.

NEZAHOĎ VŠE PŘI PRVNÍM NEZDARU

Zapomeň na přístup typu, že když něco porušíš nebo nedržíš, že to hned znamená konec a opustíš všechnu svoji snahu! To, že nejsme ve všem, co děláme, stoprocentní, je naprosto přirozené. I malé úspěchy se počítají, a pokud budeš trvat na naprosté dokonalosti, protože to jinak “nemá cenu”, daleko nedojdeš!

V článku “Jak to vidí Lasice: Předsevzetí pro lepší vztah” najdeš tipy na předsevzetí týkající se vztahů, i tam často bývá prostor pro nějaké to zlepšení. 🙂

Přeji vám, ať se vám v novém roce daří své cíle naplňovat s lehkostí! Krásný nový rok 2022!

Jedním z předsevzetí může být i zapisování si do akčního zápisníku Jsem sebevědomou a rovnocennou partnerkou! Zápisník jsem vytvořila pro ty z vás, které se chtějí posunout jak ve vztahu k sobě, tak i v tom partnerském. Protože abys mohla dostat odpovědi, musíš si položit ty správné otázky. Otázky v zápisníku jsou strukturované a provedou tě jednotlivými kapitolami tak, aby i ty sis mohla říct “Jsem sebevědomou a rovnocennou partnerkou”. Zápisník můžeš objednávat na https://www.vztahova-inzenyrka.cz/shop. Pro více inspirace sleduj Instagram: @jak_to_vidi_lasice nebo Facebook: Jak to vidí Lasice.

114 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Předsevzetí pro lepší vztah

jaká předsevzetí vám mohou zlepšit vztah? PĚKNĚ SE PŘIVÍTAT Často přicházíme utahaní z práce a s partnerem se nijak zvlášť nevítáme. Každý má za den své věci, které mu třeba mohly zkazit náladu, ale n

Přestaňte rozdávat levný sex!

„Chlapům jde jenom o sex.“ „Vyspal se se mnou a už se neozval.“ „Chlapi se dneska nechtějí vázat a už ani na pořádné rande vás nepozvou!“ Toto jsou hlášky, které slýchám od žen a kvůli kterým by člově

Kvůli těmto věcem ztrácíš lásku partnera

Když se klientek na sezeních ptám, co jim od jejich partnerů nejvíc chybí, odpovědí většinou bývá láska. Ať už v jakékoliv její podobě – od pozornosti přes uznání až po respekt. Na začátku vztahu to a

Comments