top of page

6 věcí, které ve vztahu potřebují všichni muži!

S klientkami často řeším naplňování jejich potřeb. Jak si o to říct, aby se muž necítil tlačen a rád vyhověl. Ale i muži mají ve vztahu potřeby a k oboustranně spokojenému vztahu je samozřejmě nutné, aby byly naplněny i ty jeho. Každý chlap je sice individuální, ale základní emocionální potřeby jsou u všech stejné… Které to jsou?


CÍTIT SE RESPEKTOVÁN

Respekt chceme v jakémkoliv vztahu asi všichni. A přesto je spousta žen, které respekt svému partnerovi nedávají. Už slyším těch milion „ale a protože“. Jenže pokud svému muži nedáš pocit, že je respektován, obrátí se to ve vztahu proti tobě. Pak už z toho budou sáhodlouhé diskuse na téma „slepice nebo vejce“ – v našem případě, kdo koho nerespektoval dřív.

BÝT PŘIJÍMÁN TAKOVÝ, JAKÝ JE

Muži nechtějí mít pocit, že se v něčem musí změnit, aby je partnerka milovala. Jakmile se necítí akceptovaný, bude se o to víc bránit jakékoliv změně. Jsou to i věci týkající se různých nevyžádaných rad a doporučení. Jakmile se ho snažíš všemožně vylepšovat, může to vnímat tak, že s ním nejsi spokojená. A k překvapení mnoha žen se nepožene vylepšovat k obrazu tvému, ale naopak se zablokuje. Oproti tomu muž, který je přijímán, je mnohem ochotnější ke změnám a plnění potřeb jeho partnerky.

BÝT OCEŇOVÁN

Muži a ocenění. Každá moudrá žena ví, že ocenění je pro muže velmi důležité, a tak ho poctivě chválí. Pokud totiž muže oceňuješ za jeho snahu, péči a vše, co pro tebe dělá, bude se cítit doceněný a rád bude v těch hezkých věcech pokračovat. Když natře plot, poseká zahradu a pak dostane kouř, když omylem sejme jednu trvalku, příště budeš na sekání volat souseda.

VRACET SE DO VŘELÉHO DOMOVA

Jestli je něco noční můrou pro všechny chlapy, tak přijít domů a mezi dveřmi si hned vyslechnout, kde je tak dlouho a co všechno je potřeba udělat. Vítej svého partnera s úsměvem a laskavými slovy. Naladíš ho hned po příchodu na pozitivní notu, a když ho necháš chvíli orazit, přijde i prostor na výčet nutného. On pak bude mnohem ochotnější a hlavně – bude se domů vracet rád.

MOŽNOST SE SÁM ROZHODNOUT

My ženy víme všechno nejlíp – o tom žádná. 🙂 Jenže se občas přespříliš angažujeme v rozhodování za svou polovičku. Dej mu prostor a důvěru a nech ho rozhodovat si jeho věci. Některé ženy rozhodují svým partnerům už snad i jaké si mají vzít ponožky, co říct tchyni, s kým se mají kamarádit, kam mohou chodit, kam ne a kudy mají jít. Muže nikdy netlač a dávej mu prostor a možnost rozhodnout se.

DŮVĚRU PARTNERKY

Ať už je to důvěra v jeho schopnosti, spolehlivost, upřímnost nebo věrnost, je to jakési uznání a víra v jeho osobu. Pokud důvěru nedáváme, muž má pocit, že v něj nevěříme a odtáhne se. Může ho to zraňovat nebo dokonce urážet. Samozřejmě ne vždy si naši důvěru získá nebo ji třeba i ztratí. To je pak na individuálním řešení, jak z toho ven. Každopádně důvěra od úplných maličkostí až po ty velké věci, je pro muže velmi důležitá.

Když jsou tyto potřeby naplněny, pak se muž cítí milován. A naplňuje se tak jeho základní emocionální potřeba – potřeba lásky.


Nauč se správně komunikovat svoje potřeby! Objednej se na konzultaci na www.vztahova-inzenyrka.cz, sleduj Facebook: Jak to vidí Lasice nebo Instagram: @jak_to_vidi_lasice

546 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak dodržet předsevzetí

Známe to asi všichni, prvního ledna si dáme klidně několik předsevzetí a za den, týden, měsíc na to jsou fuč. Fitness centra a jejich nával po Novém roce, který ale vydrží stěží do dalšího měsíce, jso

Předsevzetí pro lepší vztah

jaká předsevzetí vám mohou zlepšit vztah? PĚKNĚ SE PŘIVÍTAT Často přicházíme utahaní z práce a s partnerem se nijak zvlášť nevítáme. Každý má za den své věci, které mu třeba mohly zkazit náladu, ale n

Přestaňte rozdávat levný sex!

„Chlapům jde jenom o sex.“ „Vyspal se se mnou a už se neozval.“ „Chlapi se dneska nechtějí vázat a už ani na pořádné rande vás nepozvou!“ Toto jsou hlášky, které slýchám od žen a kvůli kterým by člově

Comments