top of page

6 důvodů proč jsi stále slepicí!

Aktualizováno: 15. 10. 2020


Přesně před 12 měsíci vyšel můj první článek na femina.cz s názvem “Buď méně slepice a více lasice!”. A od té doby se tady každý týden vídáme. Máte možnost se zamyslet, inspirovat i oponovat. Moje čtenářky, klientky i já osobně jsme za tu dobu ušly kus cesty. Některé z nás však stojí stále na místě – na pomyslném počátku evoluce ženství. Stále slepičí a stěžují si na chlapy a nespravedlnost světa. Nejsi jedna z nich?

Pracovně rozlišuji ženy na slepice a lasice. Lasice jsou ženy, které jsou sebevědomé, v pohodě se svým životem a přirozeně aplikují ženský šarm pro dosahování svých cílů. Je to tak přirozené a ač nám budou chtít radikální feministky vnutit opak, i příjemné a žádoucí. Ženy – lasice tvoří spokojené vztahy nejen ty partnerské, ale celkově mezilidské. Nemají totiž potřebu se projevovat na základě ega a dávat ostatním něco sežrat, či za každou cenu tlačit svůj názor. Toto vše přináší sladké ovoce v podobě harmonického života, takového, po kterém touží všechny z nás. Jen některé k němu ještě nedospěly. Proč? Jsou stále slepicemi. A jak poznáš, že jsi stále v týmu nespokojených kvočen?

1. Nepřevzala jsi za sebe zodpovědnost

Vyzrálý člověk chápe, že veškerá zodpovědnost za to, v jaké situaci se aktuálně nachází, padá na jeho hlavu. Ať je ta situace příjemná či nikoliv, vždy jsme strůjci vlastního štěstí. Nežijeme v Zimbabwe ani v Severní Koreji, abychom mohly nadávat na nepřízeň osudu. V České republice máme výchozí podmínky všechny více méně stejné a házet vinu na jiné je až směšné. Kňourání nad špatným šéfem, blbou dobou nebo nevhodným partnerem jsou všechno skutečnosti, které sis ale sama zapříčinila svým chováním nebo přístupem. To je prostě fakt a pokud nezměníš úhel pohledu a nepřevezmeš za sebe zodpovědnost, zůstaneš nespokojenou slepicí po zbytek života.

2. Řídíš se na základě ega

Pokud se žena řídí egem, fušuje chlapům do “řemesla” a překlápí se do mužské energie. Bojuje se svým okolím i partnerem. Potom brečí, jak jsou na ní chlapi zlí. Co by nebyli, když se tváříš, že s nimi můžeš hrát stejnou hru. Nám ženám ale náleží jiné výhody než mužům a dokud si toto neuvědomíš, budeš stále zhrzená. Stejné je to i ve vztahu. Slepice není schopná ustoupit a raději než by čuchla ke smířlivosti, bude se bít na ostří nože, hlavně, aby “souboj” vyhrála. Nedochází jí, že nejvíc prohrává ona sama.

3. Stagnuješ

Úplně typická slepice se nijak neposouvá a nanejvýš pravděpodobně nečte ani tento článek. Pokud čteš tyto řádky, už se řadíš minimálně do kategorie “jsem slepice, ale chci s tím něco dělat”. Přesně ty, které by totiž nejvíc potřebovaly na sobě pracovat, to vůbec nedělají. Ani je to nenapadne nebo si nepřipouští, že problém může být v nich samotných. Ale stejně se na ně nemůžeme zlobit. Jsou jen ještě zakrnělé v jejich vývojovém stadiu a musíme jim dát čas, až je život pod nánosem “bahna” donutí zvednout zadek a něco se sebou dělat.

4. Snažíš se změnit ostatní

Své okolí ani partnera změnit nemůžeme. Můžeme změnit pouze samy sebe nebo náš přístup. Jestli si toto ještě neuvědomuješ, pak jsi stále ve slepičím stádiu. Pokud mi něco vadí, je to vždy můj problém, se kterým musím umět pracovat. Buď mi můj partner vyhovuje jako určitý “balíček” a beru ho takového, jaký je, nebo si vyberu “balíček” jiný, který mi bude vyhovovat více. A smiřte se s tím, že každý bude mít něco. Často jsou to totální maličkosti, kterými slepice ale dokáže otrávit život jak sobě, tak svému partnerovi. Přijmutí toho, že ne vždy se mi musí vše líbit, ale rozhodnu se to respektovat, bývá svým způsobem osvobozující.

5. Máš negativní myšlení

Chlapi k ničemu, počasí na nic, práce málo nebo naopak moc, peněz vždycky málo a kamarádky mrchy. Takový ten typ ženy, která vám vysaje i poslední zbytky energie. Ve všem vidí problém a vše vidí černě. Negativistky jsou typické “oběti”, ale nikoliv světa nebo mužů, nýbrž svého vlastního nastavení. Je to typický znak slepice, která v podstatě čeká, až jí ostatní zakroutí krkem a hodí do hrnce na nedělní vývar. A tak to i s jejich nastavením většinou dopadá. Už snad není tajemstvím, že se naše vnitřní nastavení odráží ve vnějším světě, nebo ano?

6. Slepičíš

Pod výraz “slepičení” zahrnuji všechny projevy závislosti ve vztahu, jakými jsou nátlak, žárlivost, vynucování, kritizování, komandování, uzurpování a podobně. Jakmile se u tebe projevuje toto chování, pak máš ještě co dělat. Slepice si standartně myslí, že partnerovi i okolí musí dávat najevo její rozhořčení a nesouhlas s chováním, postojem nebo názory jejího partnera. A sama si neuvědomuje, že tímto jen odevzdává svoje vlastní pocity do rukou někoho jiného, čímž se stává obětí. Tou obětí, které se pak logicky dějí všechny nepravosti, na které si jen vzpomene.

A protože je vše o našem vnitřním nastavení, sebevědomí a postoji, náš samotný život je odrazem toho, jak moc velké slepice (ne)jsme. Ale nic si z toho nedělejte, také jsem taková byla. Žárlivá, bojující o nesmysly a hádavá. Všechno je to určitý vývoj a proto se ani na ty, které se pro svůj rozvoj ještě nerozhodly, nemůžeme dívat skrz prsty. Ony si na to přijdou samy, některé dřív, některé později a některé možná nikdy. Já ale skromně věřím, že vám mohu otevírat oči a nastartovat k lepšímu životu. Protože proč čekat na spokojený život roky, když ho můžeš mít hned?

Tak jak to je?
1 146 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Předsevzetí pro lepší vztah

jaká předsevzetí vám mohou zlepšit vztah? PĚKNĚ SE PŘIVÍTAT Často přicházíme utahaní z práce a s partnerem se nijak zvlášť nevítáme. Každý má za den své věci, které mu třeba mohly zkazit náladu, ale n

Přestaňte rozdávat levný sex!

„Chlapům jde jenom o sex.“ „Vyspal se se mnou a už se neozval.“ „Chlapi se dneska nechtějí vázat a už ani na pořádné rande vás nepozvou!“ Toto jsou hlášky, které slýchám od žen a kvůli kterým by člově

Kvůli těmto věcem ztrácíš lásku partnera

Když se klientek na sezeních ptám, co jim od jejich partnerů nejvíc chybí, odpovědí většinou bývá láska. Ať už v jakékoliv její podobě – od pozornosti přes uznání až po respekt. Na začátku vztahu to a

Comments