top of page

15 důvodů, proč je výhodnější být ženou – lasicí


Když říkám “buď méně slepice a více lasice”, tak to má svůj důvod. Nemyslím to jako urážku, ale podnět k zamyšlení. Běžně neuvažujeme jakou ženou se chceme stát, formuje nás naše okolí, jehož vzorce chování přejímáme. Častý názor je, že jsme “nějací” a s tím už se nedá nic dělat. Omyl. Žena – lasice je tvůrce svého života i osobnosti. Samozřejmě, sklony k určitým vlastnostem nám byly dány do vínku, ale my samy máme možnost formovat svou osobnost i povahové vlastnosti.


Pro ty, které nečetly moje první články a nejsou si jisté, kdo vlastně ta “lasice” je, tak mi dovolte malé shrnutí. Lasice je žena s pozitivní ženskou energií. Nebojuje s muži, naopak s nimi tvoří přirozenou symbiózu. K dosažení svých cílů používá ženské “taktiky”, na které muži slyší a necítí se k čemukoliv nuceni. Lasice je rovnocenná partnerka, která si ve vztahu řekne svoje, ale nemá potřebu jít do zbytečných konfrontací, má totiž zdravé sebevědomí a nepotřebuje si nic dokazovat. Žena – lasice je schopna nadhledu nad situace a má značnou dávku sebereflexe. A proč je tedy výhodnější být ženou - lasicí?


1) Soulad s přirozenou ženskou energií – pokud žena popírá svoji ženskou energii a využívá spíš tu mužskou, popírá své přirozené vnitřní já, čímž jde proti sobě a nemůže být vnitřně spokojená. Lasice je se svojí ženskostí v harmonii.

2) Více pomoci od partnera i mužů všeobecně – muži jsou rádi nápomocní a užiteční a lasice ví jak na to (viz můj článek “Jak motivovat muže k pomáhání v domácnosti”).

3) Duševní pohoda – lasice vnímá svět s nadhledem a je silná žena – duchovně, moudrostí. Proto se nezabývá maličkostmi a nenechá se jen tak něčím rozhodit.

4) Dobrá nálada – lasice je po většinu času v dobré náladě, má totiž pozitivní myšlení, které jí přitahuje pozitivní věci do života. Nevidí překážky, ale možnosti.

5) Úspěch u mužů – muži ženskou energii vycítí a je pro ně přitažlivá. Ženy lasice tak mají větší pravděpodobnost úspěchu u mužů a co víc – dokáží si je udržet.

6) Lasice je šelmička – lasice je sice roztomilá šelmička, ale nezapomínejte, má ostré zoubky a jak se jednou zakousne, tak je vymalováno. Má svojí hrdost, ale nejedná na základě ega.

7) Konkurenční výhoda v práci – ženám se připisují určité vlastnosti, které vhodně doplňují ty mužské i na pracovišti. Slepice často tvoří nepříjemnou atmosféru v kolektivu, jsou hádavé a pomlouvačné. Lasice vhodně využívá kladné ženské vlastnosti i v práci a nedělá ze sebe, na rozdíl od mnohých, chlapa ani pomstychtivou slepici.

8) Intuice – napojení na vnitřní já probudí intuici, která pomůže v rozhodování a správném směrování, a to i v otázkách vztahu.

9) Snažší dosahování cílů – lasice svá přání prezentuje nenásilnou formou, její síla tkví v jemnosti a trpělivosti. Muž se necítí nucen a je mnohem ochotnější plnit přání jeho ženy.

10) Tvůrce svého života – se vším se dá pracovat a vše se dá obrátit v náš prospěch. Lasice cítí zodpovědnost za svoje rozhodnutí i chování a nehází vinu na ostatní.

11) Kvalitní vztah – lasice na vztahu pracuje, konfliktům a nedorozuměním umí předcházet a pokud nastanou, řešit je. Partnera se nesnaží měnit a respektuje jeho názory.

12) Zdravé sebevědomí – sebevědomí je základ, od kterého se odvíjí mnoho. Lasice si váží sama sebe, nenechá si tedy líbit, pokud s ní někdo nezachází tak, jak by měl. Pečuje o sebe a umí si udělat radost.

13) Pocit bezpečí – protože je lasice v pozici tvůrce svého života a má v život důvěru, cítí se tak bezpečněji, než někdo, jehož život je v rukou ostatních (partnera).

14) Přitahuje si kvalitnější partnery – sebevědomá, vyrovnaná žena přitahuje vyrovnané partnery. Můžou se o ní pokoušet i jak jim říkám “divnochlapi”, ty ale brzy prokoukne a nenechá se zmanipulovat.

15) Užívání si přítomného okamžiku – minulost je naprosto zbytečné řešit. Co se stalo, stalo se, lasice si vezme ponaučení a jde dál. Budoucnost je určitě vhodné jednou za čas plánovat, ujasnit si směr cesty a tu si pak příležitostně zkontrolovat. Lasice si užívá přítomnost a nestresuje se myšlenkami “co by, kdyby”.


Mnohé z vás jsou lasicí přirozeně nebo jste k tomu dospěly životními zkušenostmi. Nezáleží na věku ani situaci, ve které se nacházíte - vnitřní změnu můžete začít kdykoliv, jen musíte chtít. Být ženou totiž není málo, je to naše jemná síla, kterou jen musíme umět využít v náš prospěch a nemusíme při tom soupeřit s muži ani se sebou navzájem. Každá jste jedinečná a každá můžete být “spokojenou lasicí”. Důvody, proč je to výhodnější už máte…Tak jak to je?

214 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Lepí se na tebe nesprávní muži? Tohle může být příčina!

Máš pocit, že se na tebe lepí stále stejné typy mužů, navíc takových, které do vztahu opravdu nechceš? Přestože důvody mohou být různé a složité, existuje několik faktorů, které v tom mohou hrát roli.

Paradox žárlivosti

Žárlivka se svým chováním většinou snaží předejít tomu, aby jí partner zahnul nebo aby ho ztratila. Jenže přílišným žárlením si v tomto případě jen sama sobě “kope hrob”. Říkám tomu paradox žárlivosti

Vztahy podle květin. Jste typ fíkus nebo kaktus?

Zajímaly jste se někdy o botaniku? Já upřímně moc ne, ale to, že některé rostliny v mojí kanceláři začaly chřadnout, mě donutilo začít se víc zajímat o správnou péči o ně. A zjistila jsem zajímavou vě

Comments